ocieplenie dachu 2.jpg

Uszczelnianie i Ocieplanie Dachu

Profesjonalizm w pełnym wymiarze

Warto wiedzieć, że grubość ocieplenia jest bardzo ważna i oblicza się ją w zależności od składu dachu. Ocieplenie dachu może być nakładane pod lub nad krokwiami i jest wykonane z wełny szklanej lub bazaltowej. Jeśli mieszkasz na strychu, wskazana jest paroizolacja, w szczególności folia antykondensacyjna. Wskazane jest zastosowanie listew do mocowania pokrycia bezpośrednio nad krokwiami, a pod nimi lub nad deskami tarasowymi mocowana jest folia antykondensacyjna.

ISTNIEJĄ DWA SPOSOBY IZOLACJI DACHÓW:

Wewnętrzna Izolacja termiczna

Docieplenie poddasza pomiędzy krokwiami od wewnątrz, jeśli remont nie jest zakończony i nie obejmuje całkowitej wymiany dachu (np. Wymiana dachówki ceramicznej lub blachodachówki) oraz nie narusza wnętrza poddasza zmniejszając przestrzeni życiowej na wysokości.

 

Zewnętrzna izolacja termiczna

Izolacja dachu na zewnątrz, gdy remont obejmuje część zamienną dachu lub w przypadku nowych konstrukcji. Docieplenie dachu wykonuje się od strony zewnętrznej, jeśli wysokość poddasza na to nie pozwala, ponieważ prawidłowo wykonana izolacja polega na spadku o około 30 cm od przestrzeni mieszkalnej.

Jeśli chcesz przedłużyć żywotność twojego  dachu , oferujemy malowanie dachów usług , zabiegów antykorozyjnych na dachu , malowanie z profesjonalnie trwałymi farbami (odpornymi na promieniowanie UV i zmiany temperatury), ale możemy też zrobić konserwację.